• Anasayfa / İngiltere Öğrenci Vizesi ile Hangi Avrupa Ülkelerini Gezebilirim?

İngiltere Öğrenci Vizesi ile Hangi Avrupa Ülkelerini Gezebilirim?

2018-03-26 00:19:57

İngiltere öğrenci vizesi, schengen vizesi, Avrupa ülkeleri, İngiltere’de, eğitim

İngiltere öğrenci vizesi ile schengen vizeniz de yoksa Avrupa ülkelerine giriş yapamazsınız.

İngiltere her ne kadar Avrupa Birliği ülkelerinden biri olsa da, İngiltere öğrenci vizesi de dahil olmak üzere hiçbir İngiltere vizesi kategorisi ile Birleşik Krallık sınırları haricindeki Avrupa ülkelerine giriş yapamazsınız, bunun için schengen vizesine sahip olmanız gereklidir.

İngiltere öğrenci vizesi ile İngiltere'de eğitim alan öğrenciler, İngiltere birçok Avrupa ülkesine yakın olduğu için ve Avrupa içinde seyahat oldukça ucuz olduğu için schengen vizesine başvururlar. Schengen vizesine Türkiye’den de başvurabilirsiniz, ancak İngiltere’deyken başvuru yapmış olmanız çok daha avantajlıdır. Çünkü İngiltere’de eğitim alırken halihazırda İngiltere vizesi sahibi biri olarak schengen vizesini almanız çok daha kolay olur, vizeniz kısa bir sürede çıkar.

Özellikle de İngiltere’de uzun süreli eğitim alan öğrenciler, yani en az Lisans seviyesinde üniversite eğitimi alan öğrenciler mutlaka schengen vizesini alıp Avrupa ülkelerine seyahat etmeliler. Öğrenim süreciniz boyunca Bank Holiday’lerden diğer özel dini günler için olan tatillere kadar birçok tatiliniz olacaktır. Bu tatillerde Avrupa’yı gezip görebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim alırken öğrencilerin ilk gezip görmeyi tercih ettiği ülke gerek egzotik yapısından, gerek Paris’ten ama en çok da ulaşımın kolaylığından ötürü Fransa oluyor. Fransa’ya trenle ortalama 2 saatte ulaşabiliyorsunuz, hatta İngiltere’nin üniversite şehirlerinden biri olan Portsmouth’dan Fransa ve İspanya’ya feribotla bile geçebilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi de dahil olmak üzere her kategorideki İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış ve İngiltere ve Türkiye’de 2006 yılından bu yana hizmet sunmakta olan danışmanlık şirketimizle İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

  • "İngiltere Öğrenci Vizesi ile Hangi Avrupa Ülkelerini Gezebilirim?" sayfası 293 defa okundu
  • İngiltere öğrenci vizesi, schengen vizesi, Avrupa ülkeleri, İngiltere’de, eğitim
  •   «  İngiltere Öğrenci Vizesi ile Hangi Avrupa Ülkelerini Gezebilirim? sayfasını paylaş
x

Bizi Takip Edin