İngiltere Akademik Ziyaret Vizesi

2018-03-26 00:22:56

İngiltere vizesi, akademik ziyaret

İngiltere’ye akademik ziyarette bulunmak isteyenler İngiltere vizesine başvurmalıdırlar.

İngiltere’ye doktora sonrası araştırma programına, akademik amaçlı araştırma ve gözlem yapmaya gidecekseniz, başvurmanız gereken vize türü akademik ziyaret vizesi olmalıdır. İngiltere akademik ziyaret vizesi, yapacağınız akademik araştırmanın süresine bağlı olarak 1 yıla kadar verilmektedir ve diğer İngiltere ziyaretçi vizesi türlerinde olduğu gibi bu vizeyle İngiltere’de çalışamazsınız ve vizenizi İngiltere’den uzatamazsınız.

İngiltere akademik ziyaret vizesi başvurusunda bulunabilmek için 2 temel ön koşul vardır.

Birincisi Türkiye’de halihazırda bir üniversitede akademisyen kadrosunda çalışmaktır. Doktora, yüksek lisans öğrencisi olup aynı zamanda üniversitede araştırma görevlisi kadrosunda çalışıyorsanız herhangi bir sorun yok ancak, sadece öğrenci statüsünde görünüyorsanız, akademik ziyaret vizesi başvurusunda bulunamazsınız, öğrenci statüsündeyseniz İngiltere öğrenci vizesine başvurmanız gerekli. Burada mantık İngiltere’de akademik ziyaret amacıyla bulunan kişilerin kendi ülkelerinde de hali hazırda akademisyen olmalarının gerekliliğidir.

İkinci olarak, İngiltere’de akademik ziyaret amacıyla bulunacağınız süre zarfında Türkiye’de çalışmakta olduğunuz üniversiteden ücretli izinde olmanız gerekir. Her ne kadar Yök, Tübitak veya vakıf bursuyla bile İngiltere’ye akademik ziyaret amaçla gidiyor bile olsanız, vize ön koşulu olarak ücretli izne ayrılmış olmanız gerekmektedir.

Akademik ziyaret başvurusu Tier-5 Geçici çalışma izni ve İş ziyareti vizesi başvurusu ile sıklıkla karıştırılmaktadır. Temel olarak Tier-5 İngiltere çalışma vizesi ile  farkı, akademik ziyaret vizesi akademisyenlerin İngiltere’de çalışmaya değil, akademik araştırma, gözlem yapmaya gitmeleri için başvurması gereken vize türüdür. İş ziyareti ile temel farkı akademik ziyaret vizesi daha uzun süreler İngiltere’de bulunan akademisyenler içindir. İngiltere’de sadece bir seminer, toplantı, kongreye katılacak olan veya kongrede konuşmacı olarak bulunacak akademisyenler iş ziyareti vizesine başvurmalıdırlar. Başvuru türünüzle ilgili en önemli referans noktası İngiltere’ye gidiş amacınız ve bu bağlamda size gelen davetiye olacaktır. 

İngiltere ziyaretçi vizesi türleri de dahil olmak üzere her çeşit İngiltere vizesi ve İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattıüzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

  • "İngiltere Akademik Ziyaret Vizesi" sayfası 1137 defa okundu
  • İngiltere vizesi, akademik ziyaret
  •   «  İngiltere Akademik Ziyaret Vizesi sayfasını paylaş
x

Bizi Takip Edin